Er du Social- og Sundhedsassistent og har du lyst til at blive fagligt udfordret? Så har du mulighed for at blive en del af teamet omkring den almene neurologiske patient.
Vil du prøve kræfter med ledelsesopgaver, samtidig med at du er stuepædagog og skaber trivsel og udvikling for børnene i vores vuggestue?
Do you want to join a global Finance team supporting renewable energy infrastructure investments globally for one of the world’s largest and leading renewable energy funds?
A postdoc position at the Section of Forensic Chemistry (RKA), Department of Forensic Medicine, Faculty of Health and Medical Sciences, University of Copenhagen, is available from
Copenhagen Infrastructure Service Company (CISC) – a service provider working exclusively for the global fund management company Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), is currently looking for a Financial Associate to join the team in Copenhagen, Denmark
Kan du gøre dig uundværlig for centerledelsen?
Brænder du for at gøre en forskel for unge med handicap og for at være en del af et team, hvor faglig udvikling og gode løsninger er noget, vi skaber sammen?
Skoletjenesten søger en pædagogisk udviklingskonsulent
Flexklinikken søger speciallæge med kompetencer inden for almen medicin og rusmiddelbehandling.
Brænder du for at arbejde med ledelse i et botilbud med høj faglighed og flad struktur? Kan du byde ind med din egen faglighed og samtidig se styrken i en fagligt bredt sammensat medarbejdergruppe? Så hører vi meget gerne fra dig.
Vi søger to engagerede og ambitiøse børnehaveklasseledere, som kan være med til at skabe en god og tryg start for elevernes skolegang og som er indstillet på et tæt samarbejde med skolens to øvrige børnehaveklasseledere. Du skal kunne se mening i at skabe fællesskaber på tværs, da vi arbejder årgangsbaseret.
Du er vild med børn i alderen 0-6 år. Du elsker at lege med børn og se dem udvikle sig dag for dag. Du tør sætte dig selv i spil i en hverdag med masser af leg og bevægelse og kan lide at være ude i al slags vejr.
Har du lyst til at gøre en forskel for elever med vanskeligheder inden for autisme- og ADHD-området? Ser du muligheder i at tænke skole og fritid sammen og det tværfaglige teamsamarbejde som en selvfølgelighed?
Motiveres du af at være i kontakt med mange mennesker hver dag, og kan du lide at være én, som gør en forskel? Måske er du endda skarp til IT-systemer? Så har du mulighed for at blive vores nye vikarkoordinator i Intern vikarservice på Rigshospitalet?